Centra Medyczne «Twój Lekarz»: WarszawaPoznańWrocławKraków

Tarczyca (rozpoznanie i leczenie choroby)

Hormony produkowane przez tarczycę odgrywają kluczową rolę w regulacji metabolizmu i ogólnej kondycji organizmu, a nawet niewielkie nieprawidłowości mogą powodować różne objawy. Na przykład może się to objawiać nagłymi zmianami wagi, spoconą lub suchą skórą, ciągłym uczuciem zimna lub gorąca, depresją, niepokojem, kołataniem serca, wahaniami ciśnienia krwi, zaburzeniami snu i wystającymi oczami (exophthalmus), trudności z poczęciem i donoszeniem, zaburzenia cyklu miesiączkowego, spadek libido i erekcji, zaburzenia trawienia, zaburzenia pamięci i uwagi, problemy z jakością paznokci, wypadanie włosów i drobne skurcze.

Choroby tarczycy – leczenie i diagnostyka

Do diagnozowania problemów z tarczycą stosuje się różne metody, w tym zbieranie wywiadu, badanie, palpację (można wyczuć powiększoną tarczycę i masy w niej), badania hormonalne, sondy, USG tarczycy, nakłucia (gdy są wskazane) i badania radioizotopowe.

W leczeniu zaburzeń czynności tarczycy wymagane jest podejście proaktywne. W przypadku nadczynności można zastosować leki tłumiące czynność tarczycy oraz leczenie chirurgiczne. Niedoczynność tarczycy może wymagać hormonalnej terapii zastępczej. Wybór leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby i jest ustalany przez lekarza.

Umów się na wizytę na leczenie i profilaktykę tarczycy we Wrocławiu

Jeśli masz podejrzenie choroby tarczycy, możesz umówić się na konsultację z lekarzem w Centrum Medycznym we Wrocławiu. Wykonywane są tam badania hormonów tarczycy, diagnostyka, leczenie i profilaktyka tej choroby Na konsultację z lekarzem możesz umówić się telefonicznie lub przez system online.

Zapisz się na wizytę

    Może Cię zainteresować

    © 2024 Centrum medyczne Wrocław — «Twój Lekarz we Wrocławiu» | Polityka Prywatności | Polityka Cookies